DLACZEGO MY?

baner -1 Nie będziemy przytaczać tutaj mądrych marketingowych fraz. Zamieszczamy natomiast odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania, dotyczące kwestii ślubnych. Mamy nadzieję, że tym samym rozwiejemy Wasze ewentualne wątpliwości.

Jaki jest obszar Waszej działalności?

Mieszkamy w Jaworznie (woj. śląskie), jednak pracujemy na terenie całej Polski i nie tylko! Jesteśmy mobilni i dużo podróżujemy, dlatego odległości nie są dla nas problemem! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, zarówno jeśli chodzi o reportaże, jak i same plenery. Kochamy górskie wyprawy, więc jeśli marzy Wam się plener w górach chętnie go zrealizujemy. Nie ma dla nas problemu również, gdy mamy pokonać większe odległości w czasie realizacji reportażu ślubnego na trasie dom Panny Młodej – dom Pana Młodego – kościół – sala.

Ile godzin pracujecie?

Uwielbiamy pełne reportaże, bo takie pokazują szeroką paletę emocji, które towarzyszą Wam w Tym Dniu. Preferujemy zaczynać reportaż zatem od przygotowań. Zazwyczaj dzień przed weselem ustalamy o której mamy się pojawić, kiedy Wasze plany są już bardziej sprecyzowane. Przy podpisywaniu umowy często nie macie jeszcze „zaklepanej” godziny u wizażystki czy fryzjera, więc rozumiemy, że ciężko to ustalić. Pracę kończymy zazwyczaj po oczepinach, czyli około 1:00 – chcemy, aby w materiale znalazły się wszystkie ważne momenty z wesela, zatem jeśli w tym czasie zabawa mocno się rozkręca możemy zostać chwilę dłużej. Jesteśmy elastyczni, zawsze staramy się dopasować do Waszych oczekiwań i sytuacji. Więcej o zakresie naszej pracy możecie przeczytać w zakładce „Reportaż ślubny”. 

blogoslawienstwo 

Jakiego sprzętu używacie?

Każdy fotograf ślubny powinien mieć niezawodny sprzęt, który poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach – w bardzo ciemnym kościele, czy na trzaskającym mrozie. Tylko w pełni profesjonalne aparaty i obiektywy są w stanie sprostać takim warunkom i gwarantują, że zdjęcia będą wysokiej jakości, bez znacznych zakłóceń. Używamy profesjonalnych aparatów i bardzo jasnych obiektywów o różnych ogniskowych. Pracujemy na dwóch systemach – Canon i Sony. Zawsze mamy ze sobą 4 aparaty, dodatkowe obiektywy, lampy błyskowe oraz zapasowe baterie i karty pamięci. Taki zestaw daje nam całkowitą pewność, że nie spotka nas niemiła niespodzianka w czasie pracy.

taniec ze świeczkami na weselu

Jakie pakiety oferujecie?

Z ofertą reportażu ślubnego możecie się zapoznać w zakładce „Oferta fotografii ślubnej”. W naszej pracy nie ograniczamy się do pakietów. Prezentujemy Wam ofertę pełnego reportażu ślubnego, sesji narzeczeńskiej oraz ślubnej. Jeśli chcielibyście, aby czas naszej pracy został skrócony z pewnością się dogadamy! Nam również zależy, abyście mieli piękną i wymarzoną pamiątkę z Tego Dnia.

Czy zdjęcia poddawane są obróbce graficznej? Jaki jest jej zakres? Czy usuwacie niedoskonałości skóry? Czy możecie nas odchudzić?

Wszystkie zdjęcia, które otrzymujecie od nas zostały poddane obróbce. Większość fotografów ślubnych w swojej pracy sprowadza obróbkę zdjęć do operacji na całych plikach, ustawieniu balansu bieli, poprawieniu kontraktu, nasycenia. Naszym celem jest jednak pochylenie się nad każdym zdjęciem, wierząc że ma ono dla Was wartość, gdyż przedstawia Was i Waszych bliskich. Chcemy, aby zdjęcia ślubne były dla Was wyjątkową pamiątką, dlatego w razie potrzeby usuwamy niedoskonałości skóry. Mamy na uwadze, że makijaż nie zawsze wszystko zakryje a Panna Młoda nie chciałaby sobie przypominać o „nieprzyjacielu”, który pojawił się na jej nosie akurat w Tym Dniu, za każdym razem kiedy obejrzy ślubne zdjęcia. Robiąc zdjęcia staramy się przedstawić Was w najbardziej korzystny sposób. Znamy triki, które sprawią, że obiektyw nie doda Wam kilogramów i może Was wysmuklić. Mamy świadomość, że każdy chce w dniu ślubu wyglądać zjawiskowo.

przygotowania ślubne
Ile dostaniemy zdjęć?

Liczba 250, która pojawia się w ofercie, a także którą wpisujemy w umowie jest liczbą gwarantowaną, stanowiącą dla Was zabezpieczenie. Dotyczy ona oczywiście pełnego reportażu, czyli przygotowania, kościół/USC, przyjęcie weselne. Doświadczenie pokazuje nam, że liczba ta jest uzależniona od przebiegu ceremonii oraz wesela. Nie pomijamy żadnych ważnych momentów, dlatego też liczba ta może być nawet podwojona! Przypominamy jednak, że zdjęcia, które od nas otrzymujecie poddawane są precyzyjnej obróbce graficznej. Wielu fotografów ślubnych próbuje zdobyć klientów obiecując nawet 1000 zdjęć. W efekcie Pary Młode dostają skopiowane pliki prosto z aparatu, powtarzające się ujęcia, pozy. W trakcie reportażu ślubnego wykonujemy zwykle od około 500 do nawet 3-6 tysięcy zdjęć (w przypadku pełnego pakietu wraz z plenerem w osobnym dniu). Nasza praca nie kończy się na reportażu/sesji. Dalszy jej etap zajmuje selekcja i obróbka. Jako że reportaż fotograficzny nacechowany jest szczególną dynamiką, część zdjęć może nie udać się technicznie, będzie poruszona z powodu trudnych warunków oświetleniowych, ktoś wejdzie w kadr – co zwłaszcza na weselu zdarza się bardzo często. Część zdjęć może nie nadawać się do publikacji z uwagi na niekorzystną minę lub pozę osób znajdujących się na fotografii, np. zamknięte oczy, przypadkowe nienaturalne zgarbienie, itp. Niestety nie na wszystko mamy wpływ, czasem o ujęciu decydują sekundy, więc zdjęcia nieudane po prostu usuwamy. Taka selekcja zdjęć sprawia, że wybranym kadrom możemy poświęcić znacznie więcej uwagi i dokonać bardzo starannej obróbki graficznej.
Standardowo drukujemy 50 wybranych przez Was fotografii.

obraczki slubne
W jakiej formie otrzymamy zdjęcia, jaki jest czas oczekiwania na gotowe materiały?

Gotowe, obrobione zdjęcia nagrywamy zwykle na pendrive. Jeśli życzycie sobie jednak lub dodatkowo płytę DVD poinformujcie nas o tym. Wszystkie zdjęcia możecie oglądać w Strefie Klienta zabezpieczonej hasłem, na naszej stronie. Właśnie tam wybieracie te, które mamy dla Was wydrukować. Wydrukowane fotografie umieszczamy w pudełku. Dodatkowo możecie u nas zamówić fotoalbumy oraz obrazy na płótnie. Zdjęcia staramy się przekazać w krótkim czasie, tak aby Wasza cierpliwość nie została nadużyta 😉 Umowa daje nam maksymalnie dwa miesiące. Zdajemy sobie sprawę, że chcielibyście dostać je jak najszybciej, dlatego często już w tygodniu po ślubie podsyłamy Wam kilka kadrów. Pamiętajcie – materiały drukowane możemy dopasować do oczekiwań czy też np.motywu przewodniego wesela. W zakładce „Zdjęcia Ślubne” możecie obejrzeć w jakiej formie możecie otrzymać od nas fotografie.

Czy w trakcie pleneru możemy zmienić jego lokalizację?

Oczywiście! Sesja fotograficzna zrealizowana w kilku miejscach jest zdecydowanie ciekawsza.